את יודעת מה זה אינטרפוץ?

5

8

9

7

1

10

תהייה: איך התנהלו חייה של הבורגנית המשפצת בטרם הומצאה אפשרות הדיפדוף האובסיסבי בקינפולק? kinfolk.com

>>>
הטור הזה הופיע במקור בלאשה, והוא מוקדש לאדריכלית איריס ברגר ולסופרת נעה ידלין.

את יודעת מה זה אינטרפוץ?

לפני שהתחלנו לשפץ הבטחנו לעצמנו שלא נהיה מהאנשים האלה שמתישים אנשים אחרים בסיפורים על שיפוצים. מה שלא לקחנו בחשבון זו העובדה שבעוד ששיפוצים של אחרים זה נושא די משעמם הרי ששיפוצים של עצמך זה נושא מרתק שקשה מאד שלא להעלות שוב ושוב בשיחה.
השבוע נחזור סוף סוף לביתנו המשופץ ונאלץ למצוא נושאים אחרים לשיחה, אבל יש כמה דברים שלמדתי על הדרך ואיש לא יוכל לקחת ממני, גם אם לא אשפץ שוב לעולם:

1. אינטרפוץ. מושג שרק מי ששיפץ או בנה בית מכיר. לא מזמן פגשתי במסיבה את חברתי הסופרת, נעה ידלין (אין שום משמעות לעובדה שמדובר בנעה ידלין, מעבר לניימדרופינג האיכותי), ומיד התחלתי להתיש אותה בסיפורים מסמרי שיער על השיפוץ. נעה שאלה: רגע, את כבר יודעת מה זה אינטרפוץ? באותו שלב עוד לא ידעתי, מה שהבהיר לנעה את עובדת היותי טירונית שיפוצים. עכשיו אני כבר יודעת מה זה. פחות או יותר.

2. חדרי רחצה. ביום ביום אני נוהגת להתקלח במקלחת או לעשות אמבטיה. בעיתות שיפוץ יקראו החדרים האלה בטון אריסטוקרטי "חדרי רחצה". למשל: מה דעתך על המראה הזו לחדר הרחצה של הילדים?

3. נאה. מילה שאימצתי מהאדריכלית שלי. שימו לב, יש לומר "נאה" רק בהקשר שלילי, כלומר: "לא נאה". לדוגמה, כשאת אדריכלית והמשפצת שלך שולחת לך תמונה של ספה ושואלת: מה דעתך על הספה הזו? עני בדיפלומטיות: לא נאה.

4. את משפצת כמו שאת מתלבשת. אם יש לך ארון מלא במותגי על ופריטים בעבודת יד, כנראה שכשתשפצי תתמקדי בחומרי גלם טבעיים שתשיגי בייבוא אישי ממקומות שונים בעולם. אם את מאלה שקונות בגדים לפי הכלל הפשוט זה-עלה-עלי-וזה-היה-זול, כנראה שתעצבי את ביתך לפי מה שמצליח לעבור בדלת ועולה הכי מעט. או במקרה שלי: אם יש לך טעם אבל אין לך תקציב לעמוד מאחוריו, והארון שלך מורכב בעיקר מבגדים שקנית ברשתות אבל את משקיעה בנעליים, תיקים ושעון, הרי שבשיפוץ תקני את רוב מה שצריך באיקאה, אבל אז תשקיעי ברצפה ובגופי תאורה בעבודת יד.

>>>
בדרך להפיכתך לאדם מבוגר, תלמדי שרוברט היינלין צדק:

Cheops' Law: Nothing ever gets built on schedule or within budget

>>>
You put your arms around me and I'm home

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

26 תגובות “את יודעת מה זה אינטרפוץ?

 1. marjorie morningstar

  אינטרפוץ נשמע כמו מישהו מבדיחות של פולנים מקשישים שכבר לא אכפת להם לדבר גסויות.
  והרגת אותי עם ה'לא נאה'. אני מכירה את המילה 'נאה' בהקשר אחר, גם הוא בלתי מחמיא, שבו היא משמשת לתיאור הופעתה החיצונית של בחורה שאינה יפה.

 2. לימור דנון

  הצלחת בגדול.
  יש לצידך את איריס ברגר שהיא נטולת אגו ווקסומה.
  ככה צריך לשפץ, בנחת רוח ובאנרגיות חיוביות.
  בטוחה שיהיה עם נשמה.
  כל טוב
  לימור דנון

 3. נטאלי

  יוו בדיוק לפני חודש ישבתי עם אדריכלית שהזכירה לי שוב את המילה הזו, נתקלתי בה כבר לפני 11 שנים ושוב לפני 5, וחשבתי כמה היא עדיין נשמעת לי משונה, ומעצם הגייתה תמיד יש לי הרגשה שאני לא בטוחה שהבנתי מה זה.
  אגב הדברים היפים והיקרים, אנחנו חיכינו למכירות סוף השנה, שהיו שוות יחסית, וככה גם גילינו את מחלקת האאוטלט בפיטרו הכט.
  בעולם הבניה זה המשפט הכי נכון שיש! השאלה היא בכמה חורגים מהם??

 4. קארן

  אינטרפוץ זה המקבילה לקרן פנסיה ביטוח מנהלים ומה שבינהם. את מבינה את זה במשך השעה שהאדריכל מסביר לך על זה, וברגע שיצאתם מהחנות אין לך מושג למה זה משמש.

  אה. וגופי תאורה ב"יפה" זה הדבר שהכי חסר פה.

 5. חני

  נכון השידה בתמונה האחרונה? היא כל כך יפה!
  ונדמה לי שזו לא הפעם הראשונה שאני רואה אותה בבלוג.
  יש לה שם כלשהו? בא לי עליה כל כך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים